Hva koster en liter melk

Hvor mye tror du varene vi testet koster? Er det noen her som vet hva en pakke melk sånn ca. Jeg betalte kroner og øre for liter skumma melk på Coop Extra på lørdag .

Da Q-meieriene varslet sin liter kartong, kom Tine på markedet med det samme. På vår ferd i matbutikkene har vi registrert at Q-Meieriens melk jevnt over koster mindre. Melkas kvalitet er avgjørende for hva betalingen blir.

Det er absurd at melk skal være billigere enn vann, sier Per Olaf.

Oslo sentrum, dobbel pris av hva en liter melk koster i samme butikk. Denne flaska med Tine lettmelk koster langt mer enn alle andre melketyper,. På ett år produserer de kyrne på gården 70liter melk hver.

Melka fra denne gården leveres til xx Meieri, blir til . Du kan for eksempel se at en liter melk kostet øre i 1953. Hva prisveksten havner på i 20er det for tidlig å si noen om, men den vil nok . Hos Ultra selger de en liter ekstra lettmelk fra Tine for 1kroner. I 20ble det produsert milliarder liter melk i Norge, mens det år tidligere.

Men hva gjør bonden når han ikke får en rettferdig pris for sine produkter?

Nå koster melka over kroner per liter, men bonden får kun litt over fire kroner. Beskrivelse; Næringsinnhold; Varedeklarasjon. TineMelk Lett inneholder kun fett, men inneholder like mye vitaminer og mineraler som de ande. Ifølge oversikten kostet en liter melk øre i 19og et brød øre. En liter melk vil for eksempel fortsatt kunne koste kr 120.

Bonde til TV 2: – Smøret burde koste 1kroner kiloet. Bonden får litt over fire kroner for hver liter melk han leverer. En tråd i ‘Generelt’ startet av maryjoleen, Mar 2009. Hvorfor tilbyr dere ikke helmelk i skolemelkordningen? Hva slags produkter tilbys i skolemelkordningen og er det mulig å bytte.

NILF har gjennomført en spesialundersøking for å anslå hva grovfôret på norske. Netto sjølkost per liter melk, etter at tilskudd og verdi av slakt og livdyr er .